ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Členské státy EU mohou očekávat praktický dopad směrnice DAC 7 v roce 2023

Konference ministrů financí členských států EU se dohodla na znění směrnice DAC 7. Tato směrnice je v pořadí sedmým vývojovým stadiem původní směrnice EU o spolupráci v oblasti správy daní (European Council Directive on Administrative Cooperation in the field of taxation). Původní směrnice je průběžně doplňována od roku 2011 tak, aby reagovala na rozvíjející se přeshraniční uspořádání trhu a předcházela tak možnému zneužití skulin v jednotlivých vnitrostátních systémech správy daní. Stěžejním prvkem předchozího vývojového stadia směrnice, DAC 6, bylo zakotvení oznamovací povinnosti. Tato povinnost se dle DAC 6 vztahuje na tzv. přeshraniční uspořádání – tedy jakýkoli subjekt na trhu, který svou působnost vykonává alespoň ve dvou státech, z nichž alespoň jeden je členem EU. Oznamovací povinnost se pak vztahuje nejen na subjekty samotné, ale subjekty, které s nimi spolupracují – poradenské společnosti, společnosti, které subjekt inzerují na trhu atd.

DAC 7 se naproti tomu zaměří na digitální platformy. Jejím cílem je jednak poskytnout správcům daně nástroj k efektivnější výměně informací, jednak vytvořit přehledný a v mezích možností rovný systém poplatníkům (provozovatelům platforem) napříč všemi státy EU.

Definitivní přijetí směrnice Radou EU se očekává v několika následujících týdnech. Jakmile k němu dojde, členské státy EU budou mít dva roky na implementaci směrnice.

OECD vydala výroční analýzu daňového vývojeBitcoin za jediný den poskočil o 10 %, blíží se 22.000 USD

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top