ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Čína přitahuje uzdu svým technologickým gigantům

čína

Oficiální čínské zdroje v únoru oznámily jejich úmysl přitvrdit v antimonopolní regulaci. Nyní tento záměr nabyl jasnějších obrysů, když čínský Úřad pro kontrolu trhu (zahrnuje v sobě i složku srovnatelnou s českým Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže) uložil dvanácti velkým technologickým společnostem nemalé pokuty za porušování předpisů na ochranu hospodářské soutěže.

Mezi postiženými byla i společnost Tencent, provozovatel chatovací aplikace WeChat, která má přes miliardu uživatelů. Proč v souvislosti s antimonopolními regulacemi zmiňujeme zrovna provozovatele chatovací aplikace? S WeChatem je spojena také platební služba WeChat Pay, která je jediným reálným konkurentem Alipay – platebního prostředku provozovaného Alibabou (provozovatelem Aliexpressu); o objemu jeho transakcí si můžete přečíst zde.

Nebezpečí dopadu regulací se projevilo na tržní hodnotě Tencentu – klesla o 60 miliard USD. Konkurent Tencentu, Alibaba, se sice pokutě vyhnul, dle rozhodnutí Úřadu bude ale muset omezit svůj vliv na veřejné mínění prodejem řady mediálních statků, které vlastní (např. oblíbených čínských novin South China Morning Post).

Bitcoin překonal hranici 60.000 USDKypr posouvá deadline pro přiznání k dani z příjmů právnických osob

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top