ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Česko má jeden z nejsložitějších daňových systémů v Evropské unii

Česko má jeden z nejsložitějších daňových systémů v Evropské unii.

Vědečtí pracovníci v Mnichově a Universität Paderborn společně ve spolupráci s BDO a daňovými odporníky uskutečnili průzkum mezi 1 000 respondenty z celého světa ohledně složitosti daňových systémů. Průzkum se zaměřil na vnímání složitosti daně z příjmů právnických osob z pohledu daňových poradců ze 143 zemí světa. Výsledkem je Tax Complexity Index (Index daňové složitosti), který je měřen skrze dvacet kritérií složitosti systému daně z příjmů právnických osob.

Česká republika v rámci Evropské unie má jeden z nejhorších výsledků. Horší výsledek, tedy složitější daňový systém, má už jen Itálie, Řecko a Chorvatsko. Česká republika má v oblasti přijímání nových daňových předpisů a investičních pobídek pak zcela nejhorší výsledek z evropské osmadvacítky.

Z pohledu celosvětového žebříčku se Česká republika umístila na 85. místě ze 143 analyzovaných zemí. Lepší umístění má většina evropských zemí včetně Visegrádské skupiny a dále pak Rusko a rozvojové země jako je Botswana a jihoasijský Bangladéš.

Nejpřívětivější systém daně z příjmů právnických osob má Jersey, závislé území britské koruny. Dalším v pořadí je pak středoamerická Nikaragua a ostrov Mauricius.

Free zóna v Dubaji snížila své poplatky na podnikáníNové podmínky pro investiční fondy ke zvýhodněné sazbě daně z příjmů

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top