ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Česká zbrojovka koupila americký Colt

Loni v září jsme Vás na našem webu informovali o návratu České zbrojovky na pražskou burzu (připomeňte si zde). Nyní přinášíme informaci o tom, jak Zbrojovka s prostředky, získanými úpisem akcií, naložila.

Orientace na americký trh není pro Českou zbrojovku žádnou novinkou. Ačkoli vyváží do více než sto zemí světa, nadpoloviční většina obratu Zbrojovky je spojena právě s USA. Vzhledem k americkému pohledu na právo držet zbraň není překvapivé, že je takového obratu možné dosáhnout i bez prodeje zbraní ozbrojeným složkám. Ten je totiž v USA možný pouze v případě, kdy část výroby zbraní probíhá přímo na území USA. Koupí společnosti, jejíž jméno je nezřídka zaměňováno za synonymum bubínkového revolveru, však Zbrojovka tuto bariéru prolomila.

Dle článku, na který odkazujeme výše, Česká zbrojovka v rozmezí několika let zamýšlí výstavbu výrobního závodu v americkém Arkansasu. Akvizicí Coltu a tedy i jeho výrobních linek se ale možnost Zbrojovky navázat vztahy s americkou armádou přiblížila o celé roky.

Kompenzační bonus pro rok 2021 – v čem se liší od toho loňského?Hongkong zachová nižší registrační poplatek obchodních společností

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top