ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Česká republika neplní doporučení proti korupci v justici a politice

money

Protikorupční skupina Rady Evropy (GRECO) uvedla, že Česká republika stále nedokázala uvést do praxe žádné ze 14 protikorupčních opatření, které se zaměřují na efektivnější boj s uplácením v politice a v justici. Praha má do konce června předložit GRECO zprávu o stavu zavádění jednotlivých opatření.

V dokumentu pro Českou republiku GRECO uvedlo, že současná velmi nízká úroveň plnění doporučených opatření je celkově neuspokojivá. Skupina požaduje, aby ČR zajistilo větší transparentnost práce poslanců a senátorů. Zatím i české úřady nesplnily doporučení skupiny ohledně zveřejňování záznamů o zasedáních parlamentních výborů a ani nezavedly kodex přístupného jednání zákonodárců včetně závazných pravidel týkajících se přijímání darů či výhod.

Na druhou stranu se podle skupiny GRECO podařilo zavést majetková přiznání zákonodárců a zlepšit dohled nad tím, zda nejsou ve střetu zájmů.

Na závěr zprávy skupiny GRECO bylo uvedeno, že zákonodárci a politické strany v České republice jsou vnímáni velmi negativně. Je tedy pro ČR zásadní, aby podnikla rozhodné kroky a podnítila rozšíření etického chování a morální integrity mezi politiky a zlepšila důvěru veřejnosti ve volené zástupce.

Nová definice schránkových společností podle centrální banky na KypruČeská republika má nejnižší rozdíly v příjmu bohatých a chudých

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top