ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Cenné papíry držené déle než 3 roky už si nemohou být jisté osvobozením od daně z jejich prodeje

daně a akcie

V rámci daňového balíčku pro rok 2021 se poslanci zabývali mj. i zdaněním prodeje cenných papírů. Současná zákonná úprava stanoví, že je možné se dani z prodeje cenných papírů vyhnout. K dosažení daňového osvobození je třeba, aby cenné papíry byly tím samým vlastníkem drženy alespoň tři roky.

Podle nové úpravy, která nyní čeká na schválení senátem, se prodeje cenných papírů, uskutečněné později než za tři roky po nabytí, stále budou moci vyhnout zdanění. Na toto daňové osvobození však prodávající dosáhnou pouze v případě, že prodejní cena cenných papírů nepřesáhne 20 mil. Kč. Pozor, řeč je o prodejní ceně, nikoli zisku z prodeje – hranice tedy půjde dosáhnout snáze, než by se mohlo na první pohled zdát.

Účelem návrhu je snížení úrovně nepoměru mezi zdaněním práce a převodu kapitálu. Tohoto cíle se ostatně návrh snaží docílit i z druhé strany – zvýšením základní daňové slevy na poplatníka na 34 125 Kč. To je o téměř 10 000 Kč více, než kolik sleva činila letos.

Kypr poskytne podnikům splátkový kalendář na daň z přidané hodnotyVelká Británie bude poskytovat zvýšené „investiční kapesné“ až do roku 2022

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top