ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

CEFC plánuje prodej svého globálního realitního portfolia. V sázce je až 65 miliard korun.

newspaper-1081412_1920

Čínský konglomerát CEFC China Energy se údajně chystá prodat své globální realitní portfolio, které má hodnotu více než 65 miliard korun. Součástí portfolia jsou i nemovitosti u nás. Z dostupných informací agentury Bloomberg vyplývá, že se tento prodej českého majetku nijak týkat nebude.

Prodávat se mají kancelářské budovy, hotely nebo průmyslová zařízení. Většinou se jedná o nemovitosti s hlavním sídlem ve velkých čínských městech. Některé podniky mají ovšem zázemí v Evropě nebo v Americe.

CEFC v ČR spravuje aktiva v hodnotě minimálně 1,5 miliardy eur, což je asi 38 miliard korun. Momentálně se hodně v médiích hovořilo o šéfovi CEFC a zároveň poradci Miloše Zemana Jiu Ťien-mingovi, který je podezřelý z porušení zákona.

Firma CEFC v tuzemsku zaměstnává asi 4000 lidí. Česká republika představuje hlavní sídlo jejich evropských aktivit. V jejím vlastnictví jsou kromě výše zmíněných nemovitostí i hotely Mandarin Oriental Prague a Le Palais Art Hotel Prague v Praze. V listopadu před dvěma lety firma koupila pražský administrativní komplex Florentinum, zatímco v roce 2017 odkoupili zrekonstruovanou budovu v pražské ulici Na Poříčí.

Někteří možná neví, že CEFC u nás disponuje i významnými podíly v podnicích jako ŽĎAS, Pivovary Lobkowicz nebo fotbalový klub SK Slavia Praha.

Češi si začínají odkládat více peněz stranou na horší časy, vyplývá z průzkumu ČBA.Bulharsko nechce mít s odkupem aktiv firmy ČEZ nic společného

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top