ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Na co by si investoři měli dát pozor při obchodování s kryptoměnami v roce 2018?

cryptocurrency-3085139_1920

Rok 2017 znamenal pro kryptoměny jako bitcoin, ripple a ioty značné zhodnocení, někdy až v řádech tisíců procent. Konec roku ovšem přinesl zklamání a obavy z toho, co bude. Ztráta třetiny ceny bitcoinu i dalších měn během pár hodin vrátily investory zpět na zem. Seběhly se tři významné události, jednak krachla burza kryptoměn v Koreji, dále samotná Čína odmítla kryptoměny podpořit, a v neposlední řadě nastal prosincový efekt = investoři vybírají zisky.

Důležité je podotknout, že až trojnásobné zvýšení ceny jakéhokoli kryptoměnového instrumentu je více než podezřelé. V případě desetinásobného zhodnocení se již bavíme o tzv. bublině, která dříve nebo později udělá korekci. Všichni investoři by proto měli jednat maximálně obezřetně. Do obchodování s kryptoměnami totiž vstupují emoce, které ovlivňují jejich chování a rozhodování. Cena bitcoinu roste i přesto, že se ve zprávách lidé mohou dočíst možná rizika.

Bitcoin táhne zejména nováčky v oblasti investic. Pro ty, co s obchodováním teprve začínají, je dobré zdůraznit, aby byli nanejvýš opatrní.  Kryptoměny jsou velmi volatilní, což pro nováčky není ideální. Experti proto radí si vybrat méně známou kryptoměnu, než je právě bitcoin. Ty méně populární jim totiž mohou nabídnout větší potenciál.

Rok 2018 by mohl znamenat určité změny. V lednu mohli investoři využít lednového efektu, kdy instrumenty převážně dosahovaly nadprůměrného zhodnocení. Bitcoin je stále ten nejpopulárnější z kryptoměn, za zmínku ovšem stojí i jiné tzv. alternativní kryptoměny, které by se v tomto roce mohly zhodnotit až o 200 procent. Mezi ně patří Litecoin, mIOTA, NEO, Verge, WAX.

Offshore společnost a její sídloFond Franklin Mutual European nepředstavuje velká rizika.

Sdílet

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN