ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Britské panenské ostrovy pracují na vzniku veřejného rejstříku skutečných majitelů

Britské panenské ostrovy

Předseda vlády BVI formálně potvrdil, že BVI nadále úzce spolupracují s britskou vládou na zavedení veřejného rejstříku skutečných majitelů právnických osob. BVI se tak snaží udržet si pozici, kterou mají v očích EU od února letošního roku. 18. února 2020 byly totiž zařazeny na seznam zemí podřizujících se požadavkům na daňovou transparentnost dle EU. Opakem tohoto seznamu je tzv. Non-cooperative Jurisdictions for Tax Purposes Blacklist (černá listina pro daňové účely nespolupracujících států), který je spojován s notoricky známými daňovými ráji, jakým je například Omán nebo Panama.

Premiér BVI ve svém vyjádření stipuloval dva protichůdné cíle, které je před vznikem rejstříku nutné sladit. Jde o boj s praním špinavých peněz a financováním terorismu na jedné straně a oprávněné požadavky zákonů dbalých majitelů na soukromí na straně druhé. Premiér BVI nabídl ke zvážení alternativu vícevrstevného rejstříku, z nějž by byly veřejnosti přístupné pouze základní informace a pro podrobnější informace (přístup do další vrstvy) by bylo třeba oprávnění. Takovýmto oprávněním by pak mohl být například soudní příkaz, přičemž jeho vydání by mohlo být podmíněno předestřením legitimního účelu (který převáží nad právem na soukromí).

Investice do čínských státních dluhopisů? FTSE Russel jim dává zelenou.V UAE nyní mohou malé a střední podniky ručit i movitým majetkem

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top