ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Britské Panenské ostrovy jsou již 8. rokem v řadě nejlepší offshore jurisdikcí

BPO

Dle zprávy Vistra 2020 se Britské Panenské Ostrovy („BVI“) staly již osmým rokem v řadě nejlepší offshore jurisdikcí. Nejvyhledávanější jurisdikcí se v oblasti midshore stal Hongkong a pro oblast onshore finančních služeb pak Spojené království.

Dle autorů zprávy se na již tradičně výborném výsledku BVI podepsala především skutečnost, že se jedná o prozkoušené a ověřené prostředí, ve kterém jsou zahraniční investoři velmi spokojeni, a to obzvlášť v současném období ekonomické nejistoty. BVI je bezpečným a rentabilním prostředím, díky kterému vzniká finanční návratnost i u těch projektů, které by se jinak jejich investorům nevyplatily.

Velkým plusem je pro BVI zaužívané a obecně známé prostředí angloamerického právního systému, zabránění dalšího vrstvení daňových povinností a obecná ochrana investic. Offshore společnosti na BVI neplatí korporátní daň.

Od poloviny roku 2016 do poloviny roku 2018 zaznamenaly BVI celkový nárůst počtu nových společností o přibližně 25 %.  Celkový počet společností majících sídlo na BVI se tak v současnosti pohybuje kolem 10.000.

Dle zprávy jsou BVI naprosto ideální pro obchod s Čínou a Asií obecně, která toto prostředí již dlouhou dobu uznává a ráda s ním obchoduje. Obecně asijské společnosti v posledních letech vyhledávají možnosti obchodu právě přes offshore jurisdikce, a to ať už kvůli jejich daňovému zvýhodnění, tak kvůli méně průhledné vlastnické struktuře.

Portugalsko stále vstřícnější zahraničním investorůmIrsko nesouhlasí s rozhodnutím EU, dle kterého mu má Apple vyplatit 11 a půl miliardy liber. Nechce totiž ani libru.

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top