ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Britské panenské ostrovy budou v roce 2021 zvyšovat efektivitu správy daní, ne jejich sazbu

Britské panenské ostrovy

Ministr financí Britských panenských ostrovů vydal oficiální prohlášení k rozpočtu BVI na rok 2021. Jeho cílem v následujícím roce nebude vybrat více peněz kvůli zvyšování daňových sazeb. Prioritou ministerstva financí pro rok 2021 bude totiž urychlení přechodu na elektronickou správu daní.

Vláda BVI si od systému slibuje především snadnější zachytávání daňových úniků a celkově zefektivnění výběru daní. Podle ministra financí totiž nezanedbatelná část daňových poplatníků nesplní svou daňovou povinnost prostě proto, že jim působí nepřiměřenou administrativní zátěž. Po odstranění této překážky tedy podle odhadů ministerstva financí nebude vůbec potřeba zvyšovat daňové sazby – rozpočet se naplní z daní od těch subjektů, které se jim dříve vyhýbaly.

Za tímto poměrně optimistickým odhadem si BVI pevně stojí – jedinou změnou daňové politiky, kterou jejich rozpočet zaznamená, je prodloužení platnosti několika daňových úlev. Konkrétně jde o úlevy pro ty osoby a společnosti, které investovaly do ekologicky hodnotných zařízení – elektronických automobilů a zařízení ke sběru solární energie.

Malta si ponechá příznivou vstupní hranici pro registraci subjektů k DPH až do roku 2024Kypr poskytne podnikům splátkový kalendář na daň z přidané hodnoty

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top