ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Blokace investicí do GameStop má právní dohru

Gamestop před soudem

Na přelomu ledna a února jsme Vás na našem webu informovali o meme stocks, hromadném útoku na short-sellery a dění kolem akcií GameStop (připomeňte si zde). Citovaný článek mj. informoval o zásahu portálu Robinhood, který se protentokrát zpronevěřil svému jmenovci a svými šípy mířil shora dolů, když drobným investorům zablokoval možnost investovat do zmiňovaných akcií GameStop; psali jsme tehdy o možné právní dohře.

Ta na sebe nenechala dlouho čekat. Hromadná žaloba, ke které se připojila nezanedbatelná část investorů z Robinhood, podnítila zájem amerických federálních orgánů o celý incident. Sněmovna reprezentantů si na příští týden předvolala k výslechu výkonné funkcionáře společnosti Robinhood (aplikace zprostředkovávající investice drobným investorům), investičního manažera hedge-fundu Melvin Capital (ten nejvíce tratil na náhlém raketovém růstu akcií GameStop) a investičního manažera hedge-fundu Citadel (tento fond kromě gigantické finanční injekce, kterou prve jmenovaný fond zachránil před krachem, má také úzké vazby na Robinhood).

Stěžejním tématem výslechu bude právě ona blokace možnosti investovat do GameStop – američtí zákonodárci i široká veřejnost si dobře uvědomují, že se jedná o nezákonnou manipulaci finančního trhu. Koneckonců důsledky tohoto počinu jsou zjevné – ačkoli byly investice do GameStop částečně již opět obnoveny, cena akcií společnosti v mezičase desetinásobně klesla.

Bitcoin překročil hranici 46.000 USD, vděčí za to investici TeslyMastercard se ještě více otevře kryptoměnám

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top