ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Blíží se termín pro úhradu daně z nemovitostí – jak to bude se lhůtami?

Ceny nemovitostí v Praze.

Na rozdíl od přiznání k dani z příjmů se přiznání k dani z nemovitostí podává jen po jejím nabytí nebo po jiné právní události, která by ovlivnila zdanění jejího vlastnictví. Na základě přiznání (ať už podaných letos, nebo kdykoli dříve), nyní finanční správa přikročila k fázi výběru daní a rozeslala složenky (popřípadě e-maily těm, kteří požádali o elektronickou výzvu). Jak je to letos se lhůtami?

Nepřesáhne-li daň 5.000 Kč, musí být uhrazena do konce května. V opačném případě může poplatník (bez žádosti) rozdělit daň do dvou splátek – učiní-li tak, do konce května bude splatná pouze první polovina daně.

Zůstává zachována možnost podat žádost o posečkání (tedy odložení splatnosti daně). Oproti minulým rokům bude případným žadatelům odpuštěn správní poplatek za podání žádosti, pokud bude tato podána do 16. srpna 2021. Pokud bude do stejného data podána žádost o prominutí úroku z posečkané částky (popřípadě úroku za opožděnou platbu daně, pokud o posečkání nebylo požádáno), také dojde k odpuštění správního poplatku. Obě žádosti však musí být podány samostatně (a tedy kterékoli z nich nemusí být vyhověno).

Nový Zéland vysvětluje nedávné změny daňové legislativyKryptomemy – dogecoin se utrhl ze řetězu

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top