ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

BitGo uvažuje o vstupu pod křídla PayPalu

Jak jsme vás informovali v předchozím článku, poskytovatel platebních služeb PayPal hodlá od roku 2021 zahrnout do svého portfolia i platbu kryptoměnami. Jen pár dní po tomto prohlášení byla zveřejněna informace o jednání PayPalu o koupi první americké bitcoin custodian společnosti, BitGo.

Crypto custodian company je termín, který v češtině nemá zcela jednoznačný ekvivalent. Jde o subjekt, zabývající se zabezpečením a úschovou kryptoměn. Generuje zisk nikoli na základě obchodu s kryptoměnami (k obchodu se svěřenými kryptoměnami ostatně nemá oprávnění), ale na základě poplatků, které mu jeho klienti a skuteční majitelé kryptoměn platí za jejich správu. Tyto služby mohou poskytovat banky, burzy a jiné finanční instituce.

Z citovaného článku je patrné, že PayPal se v roce 2021 stane crypto custodian společností, není tedy náhoda, že nyní jedná právě s BitGo – první společností, spravující první kryptoměnu. Lze se domnívat, že coby první poskytovatel podobných služeb na americkém trhu bude právě tato společnost PayPalu schopna poskytnout know-how, které potřebuje, aby posílil svou kredibilitu pro uživatele coby nováček ve světě kryptoměn. Agentura Bloomberg také očekává, že se PayPal pokusí pod svá křídla získat i další společnosti s podobným zaměřením jako BitGo.

PayPal integruje kryptoměny, Bitcoin reaguje růstemČeská ekonomika letos poklesla o 8 %, zbrzdí ji to o 3 roky

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top