ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Bitcoin překročil hranici 46.000 USD, vděčí za to investici Tesly

Počet Bincoinmatu

Elon Musk již koncem ledna letošního roku na svém Twitteru uváděl určité indicie ohledně kladného vztahu k bitcoinu. Tyto indicie pak získaly kvantifikovatelné obrysy v pondělí, když Tesla ve své výroční zprávě oznámila, že nakoupila bitcoiny za 1,5 mld. USD.

Ačkoli bitcoin zažívá významný růst už nějaký ten pátek (v průběhu loňského roku vzrostla jeho hodnota o 300 %), investice technologického giganta hodnotu kryptoměny ještě posílila. Bitcoin tak dosáhl na své nové maximum – dnes dokonce 46.000 USD (to je o 2.000 USD než v pondělí)

Tesla také oznámila, že hodlá v dohledné době umožnit platbu bitcoinem za nákup svých elektromobilů. To na obrat bitcoinu pochopitelně zatím nebude mít takový vliv jako stejný krok avizovaný poskytovatelem platebních služeb PayPal koncem loňského roku. Nicméně je očividné, že Tesla se hodlá aktivně podílet tom, aby se možnost platit bitcoinem (a kryptoměnami obecně) šířila k běžným uživatelům a hodnota bitcoinu tak dále rostla. Aby také ne, uvážíme-li, jaké množství bitcoinu Tesla nakoupila.

Cena surové ropy se zotavuje z pandemického šokuBlokace investicí do GameStop má právní dohru

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top