ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Belize vyškrtnuto z „blacklistu“ daňových rájů

Belize vyškrtnut z blacklistu

Začátkem letošního listopadu Evropská unie vyjmula Belize z blacklistu tzv. daňových rájů. Dle názoru EU již tamní vláda dostatečně reformovala své daňové předpisy, a to především ve vztahu k zahraničním společnostem. Navržené daňové reformy Belize slíbilo zavést do konce roku 2018 a vzhledem k faktu, že se tak v rámci slíbené doby nestalo, jeho pozice na blacklistu daňových rájů setrvávala.

Belize však nadále zůstává na tzv. šedé listině, v rámci které jsou bedlivě monitorovány takové jurisdikce, které přislíbily novou právní úpravu, avšak dosud ji nezavedly. Z tohoto seznamu se dostane ve chvíli, kdy nově schválené zákony vstoupí v účinnost.

V současné době tak na seznamu daňových rájů zůstává Americká Samoa, Fidži, Guam, Omán, Samoa, Trinidad a Tobago, Americké Panenské ostrovy a Vanuatu. Z šedé listiny byla vyškrtnuta Severní Makedonie. Nevýhody pramenící z postavení na blacklistu či šedé listině jsou mnohé. Mezi ty znatelnější se řadí zmražení příspěvků těmto zemím z fondů EU, tendence k omezování obchodů členských států právě s těmito jurisdikcemi či různá restriktivní opatření v rámci mezinárodního styku.

Čínský prezident obrátil postoj k technologii blockchainStátní zakázky dostává v Británii 2/3 firem se sídlem v daňovém ráji

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top