ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Apple musí doplácet daně v hodnotě 13 miliard korun

Technologický gigant Apple po dohodě s francouzskými úřady bude doplácet daně za posledních 10 let. Podle tamních médií uzavřel Apple tajnou dohodu ohledně urovnání v prosinci loňského roku.

Francie měla problémy s tím, že Apple vždy pravidelně platil v zemi velmi nízké daně, a to i přes fakt, že prodeje v rámci Evropy prudce rostly. Apple využíval přesouvání zisků do Irska, kde je daňové prostředí příznivější.

Francie v průběhu tohoto roku zavede daň pro velké internetové a technologické společnosti jako je například Google. Francie všeobecně prosazuje zavedení celoevropské daně na největší softwarové a digitální společnosti. Obdobně jako Apple se Francie domluvila i s americkým internetovým obchodem Amazon. Ten se dohodl, že za období od roku 2006 do roku 2010 doplatí 202 milionu eur.

Nízké daně pro tyto giganty jsou už delší dobu trnem v oku většiny evropských zemí. Členské státy se zatím neshodly, jak tento problém řešit. I z tohoto důvodu se čeká, jak k této situaci přistoupí OECD, které začalo zavedení tzv. digitální daně projednávat letos v lednu.

EU zkoumala potencionální zneužívání občanství a pobytu investorůDigitální daň by mohla platit už od příštího roku

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top