ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Anonymní platební karta

Co je to anonymní platební karta?

V souvislosti s bankovním tajemstvím a anonymním bankovním účtem je hojně diskutovaným tématem dnešních dní také anonymní bankovní karta a související problematika. Anonymní platební karta je vítaným platebním prostředkem k provádění bezhotovostních operací bez uvádění jmen či názvů osob, které kartu drží.

Anonymní platební karta je dnes nabízena jako doplněk k jiným finančním produktům, často nebankovními společnostmi, jelikož banky v principu nemají rády anonymní vlastnictví. Nebankovní společnosti mnohdy poskytují možnosti transferu peněz bez poskytování informací o odesílateli.

Tyto bezhotovostní převody jsou dnes běžné. Lze však ale využít i anonymních karet, které jsou vydávány téměř výhradně jako přednabité karty. Tyto karty nemají embosované údaje o držiteli, mají pouze číslo karty a údaje o platnosti. Je možné je využít k placení a výběrům, v některých případech však nemohou být použity k rezervacím či zálohám, např. v půjčovnách vozidel.

Jedná se o druh poukázky, nicméně fakt, že se jedná o kartu, kterou lze použít prakticky kdekoliv, činí z anonymních platebních karet vítaný prostředek pro mnohé účely.

Jak se dostat k anonymní platební kartě?

Anonymní platební karty nejsou vydávány masově a zpravidla jsou dražší než klasické platební karty. Vydává je také méně společností, než klasické platební karty. Využívání anonymních platebních karet je jednoduché a i ze strany obchodníků není s přijímáním anonymních platebních karet problém.

Anonymní karty nejsou spojeny s žádným bankovním účtem. Lze tak využívat kartu samostatně bez správy účtu. Zpravidla se jedná o platební kartu s přednabitým kreditem. Její vydání je velmi jednoduché a lze si tak velmi rychle vyřídit a získat anonymní platební kartu. Po jejím získání máte k dispozici zůstatek, tedy kredit, na který byla karta nabita, případně si můžete dobít další kredit.

Výhod mají anonymní platební karty nespočet, například bezpečnost, kdy nehrozí ztráta více prostředků, než jsou na kartě. Nelze se tedy dostat k penězům na účtu. Další nespornou výhodou je plná anonymita a ochrana soukromých údajů. Jestli chcete vědět víc, kontaktujte některého z našich odborníků.

anonymní platební karta - kontakt

Kontakt
Tetragrammaton a.s.

IČO: 026 57 023
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu
v Praze, odd. B., vložka 19630

+420 777 025 554
+420 774 553 446

Zajímá Vás více?


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Další jurisdikace
KOMPLETNÍ CENÍK
Top