ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Anonymní bankovní účet

Co je to anonymní bankovní účet?

Otázky týkající se anonymních bankovních účtů jsou stále aktuální a v dnešní době, kdy je v rámci celosvětového bankovnictví tendence na čím dál větší transparentnost a zveřejňování jak majitelů, tak i nově stavu bankovních účtů, je anonymní bankovní účet zajímavým tématem pro stále širší skupinu osob.

Anonymní bankovní účet byl vždy jakýmsi pomyslným vrcholem v rámci struktur k ochraně skutečného vlastníka. Jelikož ve všech případech, a to jak v rámci jednotlivých společností, tak i v případě složitých firemních struktur, je bankovní účet tím nejzranitelnějším místem co se týká ochrany soukromí zúčastněných osob. Z logiky věci je totiž nutné pro otevření bankovního účtu učinit kroky, které nelze skrýt či chránit prostřednictvím jiné osoby.

Založení anonymního bankovního účtu

I anonymní účet v bance musí být zřízen konkrétní osobou. Tato osoba je tedy zřizovatelem účtu a pakliže není majitelem společnosti, musí být specifikováno, jaký má daná osoba vztah k této společnosti. Totožnost zřizovatele účtu logicky skrýt nelze. Je ovšem možné otevřít účet skrze osobu, která bude s účtem nakládat. Nicméně poté je nutné ošetřit mnoho důležitých věcí, především přístupy k účtu a nakládání s ním.

anonymní bankovní účet

Je tedy nutná důvěra mezi zřizovatelem účtu a skutečným vlastníkem společnosti. Jelikož má-li zřizovatel plný přístup, může účet společnosti ovládat podle své libosti. K anonymnímu účtu může mít přístup rovněž více lidí a současně lze k účtu jmenovat i více obmyšlených osob.

Obmyšlené osoby jsou takové, které pak mají právo k nakládání s bankovním účtem. Vždy je však nutné vědět, že každá z označených osob musí předložit doklady a požadované dokumenty. Čili v tomto případě nemůže být řeč o vysoké míře anonymity.

Jak založit bankovní účet v zahraničí? Co se týká anonymního osobního účtu, tento je možný otevřít v konkrétních finančních společnostech v zahraničí, které však nelze označovat za banky. Nicméně i zde je nutné poskytnout informace o zřizovateli účtu.

Důvěra je však i zde na místě. Vzhledem k výše uvedenému není tedy možné otevřít v bance účet bez poskytnutí jakýchkoliv dokladů totožnosti či informací o zúčastněných osobách. Opačné tvrzení je pouze všeobecně rozšířeným omylem.

Proč využívat anonymní bankovní účet?

Důvody pro otevření anonymního bankovního účtu je několik. Pro příklad můžeme uvést:

  • > Ochrana Vašich informací – jeden, ze základních pilířů této služby. Ve srovnání s českým právním prostředím mají zahraniční banky zpravidla vyšší a přísnější ochranu osobních údajů jejich klientů.
  • > Multiměnové možnosti – offshorové účty nabízejí otevření podúčtů v různých měnách. To lze využít pro měnovou diverzifikací a pohodlnější transakce do dalších zemí s rozdílnou měnou.
  • > Bezpečné místo pro Vaše finance – strategické umístění bank, které nabízejí offshorové účty, Vám dává příležitost využít bezpečnosti k ochraně finančních prostředků před třetími stranami.
  • > Jednoduchá obsluha – peníze, i přes velkou vzdálenost, máte stále při ruce. Jak při založení, tak i během následného využívání účtu není potřeba osobní návštěvy v bance. Samozřejmostí je tedy internet banking, některé offshorové banky mají také mobilní aplikaci.

Kontaktní formulář

Kontakt
Tetragrammaton a.s.

IČO: 026 57 023
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu
v Praze, odd. B., vložka 19630

+420 777 025 554
+420 774 553 446

Zajímá Vás více?


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Další jurisdikace
KOMPLETNÍ CENÍK
Top