ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Americké akcie dosáhly historického maxima

Americká burza

Burzovní index S&P 500 překonal dosud nejvyšší hodnotu obchodů, které dosáhl letos v únoru. Jak je to možné v době, kdy se celý svět napůl vzpamatovává z pandemie a napůl se připravuje na druhou vlnu? Není snad situace na burze v rozporu s hromadným propouštěním, rozdělováním finančních injekcí a celkovou situací v současné USA? Pravidelní čtenáři našich článků už tuší. Odpověď se skrývá v zastoupení společností ve jmenovaném indexu. Ve značné míře totiž pokrývá akcie technologických gigantů – Apple, Microsoft, Google a dalších.

            Již dříve jsme vysvětlili, proč akcie Big Tech získaly během pandemie mezi obchodníky s cennými papíry takovou popularitu. Jen připomeneme, že tyto akcie se staly tím nejjistějším finančním nástrojem, který je na současné burze možné držet – nedopadají na ně totiž negativní důsledky pandemie. To se ostatně projevuje na onom historickém maximu – akcie mimo Big Tech se stále nevzpamatovaly. Totéž platí i o ekonomice, jak americké, tak evropské – zde odborníci očekávají návrat ke stavu před pandemií přibližně za rok.

            V kuloárech se už delší dobu mluví o technologické investiční bublině, tedy jevu, kdy jsou akcie Big Tech ohodnoceny výrazně výše, než je jejich skutečná hodnota. Ekonomické poučky praví, že každá bublina (obvykle na začátku krize) praskne. Je však důvod obávat se tohoto propadu teď, dokud ještě dopady pandemie trvají a Big Tech tak z povahy svých produktů rostou?

Dovolenkáři znatelně podpořili domácí ekonomikuDalší posun v AML opatřeních u kryptoměn

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top